Бюджетний домашній веб сервер на базі Thin Client HP T5740 з Ubuntu
Коротко. Домашній веб сервер, на мій погляд, вигідне рішення як для хостингу для власних потреб, так і іграшка для програміста.
Цей комп'ютер був обраний за свою ціну на вторинному ринку, беззвучність та компактність. Серед найдешевших варіантів знайшов на OLX декілька екземплярів по 100 грн за штуку, без оперативної пам'яті та в невідомому стані.
Ціна збірки, в моєму прикладі ~ 540 грн:
- 1 комп'ютер з доставкою ~ 130 грн
- 2 планки оперативної пам'яті по 1GiB - 100 грн
- Блок живлення - 140 грн з доставкою (Вживаний, з подібних станцій. 19V, 3A)
- Заміна роз'єму блоку живлення ~ 20 грн
- Додаткова пам'ять USB Flash 32 GiB ~ 150 грн. (Тимчасовий варіант)
В подальшому буде доданий жорсткий диск 2,5". На платі мається 22 піновий SATA. Підключити диск можна через подовжувач, наприклад https://www.aliexpress.com/item/1005003952140306.html.
Комп'ютери HP рекомендують себе як надійна техніка і в моєму випадку це повністю виправдалось. Куплені екземпляри, не дивлячись на незначні експлуатаційні пошкодження повністю справні.
Наразі їх використовую як веб сервери
...А тепер детально.
Плюси:
- Процесор 1 ядро, 2 потоки 1.6 GHz, 2GiB RAM, 2GiB + 32GiB сховища. Цілком достатньо для веб серверу. Еквівалентно хостингу за 5-10$ на місяць
- Безшумність, компактність, надійність та можливість встановити поруч з роутером та підключити пачкордом.
- Ціна. Даний приклад приблизно в 4 рази дешевше, аніж відповідна конфігурація з новою технікою, та окуповується всього за 2-3 місяці порівняно з орендою хосту.
Мінуси
- Тяжкість першої конфігурації, що є однією з причин створення інструкції.
- Вживана техніка може мати підводні камені і ремонтувати її часто не вигідно. Варто мати навички в збірці ПК, ремонту.
- Загальна швидкість роботи буде дещо нижчою, через застарілі комплектуючі, внутрішні частоти та інше.
Налаштування.
Стандартна десктопна система не мій варіант. Сюди добре підійшла Ubuntu server 18 MinimalCD під i386. Це остання версія системи з пітримкою 32 бітної архітектури. MinimalCD обрано через те, що її не потрібно оновлювати після встановлення, так як всі складові скачуються під час встановлення, звісно останньої версії. (Як створити завантажувальну флешку для встановлення)
Встановлення.
Всі етапи встановлення стандартні, та складаються з налаштування мови, розкладки, часового поясу та інше. Вийнятком є розмітка диску. Якщо використовувати стандарний флеш носій тонкого клієнту, а він всього 2GiB, потрібно вручну вказати весь доступний диск як primary, визначити його bootable та обрати точку монтування як "/". Це означатиме, що сюди має встановитись система. Підкачкою нехтуєм, для неї місця немає.
Після успішного встановлення нас може очікувати чорний екран (практика показала, що це трапляється, якщо користуватись дефолтним накопичувачем на 2GiB. Як розумію не вистачає місця для додаткових драйверів). Тут є стандартна інструкція, як вилікувати цю проблему. Моє рішення для даного випадку:
- Запустити комп'ютер й під час запуску клікати клавішу Shift для відкриття GRUB меню
- Обрати Advances options -> Recovery mode
- Обрати "resume". (звичайний запуск в цьому режимі не завантажує додаткові відеодрайвери, що дозволить оминути проблему чорного екрану)
- sudo cp /etc/default/grub /etc/default/grub.bak (створити бекап файлу)
- sudo nano /etc/default/grub
- Знайти стрічку GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="splash quiet"
- Привести її до вигляду GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="nomodeset dis_ucode_ldr"
- sudo update-grub
- sudo reboot
Далі система завантажиться як потрібно.
Після встановлення Ubuntu керувати системою здійснюю через ssh, меню встановлення системи має можливість встановити деякі сервіси відразу.
Через брак місця, в моєму випадку, для файлів використовую usb носій і потрібно бути обережним з встановленням софту через apt, тому що заповнити диск надзвичайно легко. Проблема скоріш локальна, т.як більшість екземплярів навіть цього тонкого клієнту мають носії 4 GiB +
25.10.2022
На фото встановив 2.5" hdd. Цілком працездатний варіант і з ним тонкий клієнт вже виступає в ролі повноцінного компʼютера.
Коментарі
Дописати коментар